СУ „Димчо Дебелянов“ комплексен шампион в „Бързи и сръчни“ за 4 клас

• АКТУАЛНО СПОРТ
  • 28.03.2018 г.

Вчера в залата на Първа ЕГ завършиха състезанията от Бързини сръчни за 4-ти клас. 11 отбора се явиха за участие в надпреварата!

За финалното бягане се класираха отборите на СУ "Димчо Дебелянов" и ОУ "Захари Стоянов". С минимална разлика и след гледане на видео-фотофиниш шампион в третия кръг се оказаха децата на СУ "Д. Дебелянов".

В бягането за бронзовите медали по-добри бяха децата на ОУ "Ангел Кънчев", които победиха ОУ "Йордан Йовков".

На база проведените три кръга беше определен Комплексен победител за учебната 2017/2018 г. С три победи от три бягания, заслужен комплексен шампион са учениците на СУ "Д. Дебелянов", които получиха голяма купа и специални безжични мини тонколони.

На второ място в комплексната класация са ЧОУ "Малкият Принц", а трети ОУ "Йордан Йовков".

Всички участници получиха специален подарък - ключодържател с надпис на Варна-кандидат за европейски град на спорта 2019 и грамота на проявата.

В края на спортния празник беше изтеглена томбола с много предметни награди /ролери, скейтборд, топки, федербал, хилки за тенис на маса и др./. Наградите осигуриха Община Варна, чрез Дирекция "Спорт" и бяха връчени от гл. експерт Данчо Илиев.

Голямата награда велосипед спечели ученик от ОУ „Черноризец Храбър“

Следващите финални състезания от спортен празник „Бързи и сръчни“ ще се проведат отново в залата на Първа ЕГ от 15.00 часа по следния график:

12 април /четвъртък/ III клас „Бързи и сръчни“

17 април /вторник/ II клас „Бързи и сръчни“

24 април /вторник/ I клас „Бързи и сръчни“

Всички състезатели които ще участват в състезанията, за всяка възраст по отделно, ще бъде изтеглена томбола с много предметни награди.