Награждаване на победителите в турнири „Купа 8 декември” 2018

• АКТУАЛНО СПОРТ
  • 23.11.2018 г.

В петъчната вечер /23.11.18 г./ от 19.00 часа, в залата на Юнашки салон се проведе официалната церемония по награждаване на студентските турнири „Купа 8 декември”, които за поредна година Община Варна, Студентските съвети и Академичните звена отговарящи за спорта в университета, организираха по случай 8 декември-празника на Българските студенти.

В програмата тази година бяха включени спортовете мини футбол, волейбол, боулинг, стрийтбол 3х3, плуване, тенис на маса и лекоатлетически крос, където над 450 студенти взеха участие във всички състезания.

Гости на събитието бяха, г-н Кристиан Димитров – директор на дирекция „Спорт” при Община Варна, Мартин Байчев – общински съветник, председател на ПК „Младежки дейности и спорта, инж. Деян Грънчаров – помощник ректор на Медицински Университет – Варна, г-н Динко Тенев - ръководител на сектор спорт към ВВМУ „Н. Й. Вапцаров”, Доц. Илко Илиев – ръководител катедра „Спорт“ при Икономически Университет – Варна, Жулиета Виденова ръководител сектор „Спорт“ към Медицински Университет –Варна и Данчо Илиев – гл. експерт в дирекция „Спорт” при Община Варна.

Всички от официалните гости връчиха предметни награди на победителите, осигурени от Дирекция „Образование, младежки дейности и спорт” към Община Варна.

Класиране по видове спорт

ТЕНИС НА МАСА

Турнирът по тенис на маса се проведе по схемата лично -отборно и се състоя в Многофункционална спортна зала на Икономически Университет Варна на 9 и 10 ноември 2018г. В състезанието част от „Купа 8 декември“ участие взеха около 30 състезатели.

СТРИЙТБОЛ 3х3

В сряда /21.11.2018 г./ приключи турнира по Стрийтбол 3x3, част от програмата на „Купа 8 декември“. Битката се проведе в залата на " Медицински университет". Участие взеха 9 отбора при мъжете и 7 при жените, като всеки университет имаше право да участва с по два отбора. Ето и финалното класиране и победителите при МЪЖЕТЕ:

3. Бронза отива при ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“

2. Среброто е за първият отбор Технически Университет

1. Победители във турнира по Стрийтбол 3x3 е вторият отбор на Медицински университет – Варна

В ЖЕНСКИЯ турнир участие взеха представителки на четири университета, а класирането се подреди по следния начин:

3. Технически Университет

2. Икономически Университет

1. Медицински Университет –Варна, Първи отбор

ВОЛЕЙБОЛ

Турнирът по волейбол, част от „Купа 8 декември“ се проведе в спортната база на Икономически университет - Варна. Турнира бе предвиден за мъже и жени, като се включиха по четири отбора от варненските университети. След изиграването на всички срещи класирането се оформи по следния начин:

МЪЖЕ

3. Медицински Университет - Варна

2. Икономически Университет - Варна

1. С три победи от три мача шампион в „Купа 8 декември“ е отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“.

ЖЕНИ

3. Икономически университет - Варна

2. ВСУ „Черноризец Храбър“

1. ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“

ПЛУВАНЕ

На плувен комплекс "Приморски" в закрит плувен басейн "Д-р Любен Лазаров", на 22 ноември завърши състезанието по плуване, част от „Купа 8 декември“. В състезанието взеха участие 76 студенти от шестте Варненски Университета. Турнира беше и своеобразен финал на надпреварата за студенти през настоящата кампания. Основната конкуренция в този спорт беше между Медицинския университет и Икономически

2 Дилян Желязков ИУ

1 Виктор Николов ИУ с време 0,24,16 мин.

ЩАФЕТА 5 ПО 50 М. СВ. СТИЛ 3 МЪЖЕ/2 ЖЕНИ

3. ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ –Петров, Канелопулу, Маринов, Петрова, Ксинидис– с време 2,22,33

2. Икономически Университет – Желязков, Ганчева, Пенев , Христова, Николов – с време 2,25,16 мин.

1. Медицински Университет – Боцарис, Керязова, Каменов, Стоянова, Бекетов – 2,20,67 мин.

КРАЙНО КОМПЛЕКСНО КЛАСИРАНЕ В СПОРТА ПЛУВАНЕ НА „КУПА 8 ДЕКЕМВРИ“ 2018:

3. ВИСШЕ ВОЕННОМОРСКО УЧИЛИЩЕ 4145 т.

2. ИКОНОМИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ 433 т.

1. МЕДИЦИНСКИ УНИВЕРСИТЕТ 570 т.

БОУЛИНГ

В турнира по боулинг всеки университет имаше право да се включи с един отбор от по 5 състезателя. След изиграване на всички игри се получи следното класиране:

3. Трето място за Висшето училище по мениджмънт с 899 т.

2. Второто място и сребърни медали отиват за студентите на Медицински Университет -Варна с 1019 точки.

1. В боулинг турнира доминация имаха студентите на Икономическия Университет – Варна, които спечелиха убедително с резултат от 1237 точки за две игри. Състав на шампионския отбор: Йордан Пенчев, Кристиан Иванов, Донислав Димов, Василий Мясников, Стоян Шуманов.

ЛЕКОАТЛЕТИЧЕСКИЯ КРОС „Купа 8 декември“

На 10 ноември от 10.30 часа в морската градина на град Варна се проведе лекоатлетическия крос от „Купа 8 Декември“. Дистанцията която жените избягаха бе 1000 метра, а мъжете 2000 метра. Около 50 участника от четири университета в града се събраха за участие,

Индивидуално класиране ЖЕНИ:

3. Бронзовият медал остана за Ирена Стоянова от МУ.

2. На второ място се класира участничка на ВВМУ Глория Павлова с време 3,45 мин.

1. Шампионката в кроса е Радостина Пейчева от Медицински Университет с време 3,33 мин.

Индивидуално класиране МЪЖЕ:

3. Почетното трето място зае състезателя на Медицински Университет Стефан Михайлов, който избяга 2000 метра за 7,00 мин.

2. На второто място с време 6,19 мин, остана представителя на ВВМУ Павел Костадинов.

1. При мъжете шампионът от миналата година Светлин Николов защити титлата си в време 6,15 мин. Той е студент на Технически Университет – Варна.

Както всяка година и тази на база индивидуалните резултати, се формира и отборно класиране за мъже и жени, също така и комплексно класиране между университетите, както следва:

ФУТБОЛ

След едноседмична оспорвана битка, в петък /16.11.2018 г./ бяха излъчени победителите по мини-футбол към „Купа 8 декември“. Срещите се играха в двора на Технически университет.

Двубоите бяха напрегнати и с доста единоборство:

3. На трето място и бронзови медали спечелиха състезателите на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“, които победиха в малкия финал първият отбор на Техническия с категоричното 3 на 0.

2. Второ място за първият отбор на Медицински университет „Д-р Параскев Стоянов" Варна, респективно за тях останаха сребърните медали.

1. Шампиони в турнира по мини-футбол са студентите на Технически Университет - Варна (отбор 2), побеждавайки с резултат 1:0, колети си от медицината.