СУ „Димчо Дебелянов“ е победители в „Бързи и сръчни“ за 3 клас

• АКТУАЛНО СПОРТ
  • 13.11.2019 г.

Децата на СУ „Димчо Дебелянов“ победиха в спортен празник „Бързи и сръчни“ за 3 клас, организирано от дирекция „Спорт“ при Община Варна.

14 отбора взеха участие в състезанието, а за финалите се класираха четирите отбора с най-добрите времена, които бяха с много малки разлики по межди си.

Двата отбора с най-добри времена се класираха и за финала, а именно СУ „Димчо Дебелянов“ и СУ „Найден Геров“. Буквално с няколко сантиметри и секунда разлика по-бързи и по-сръчни се оказаха учениците на СУ „Димчо Дебелянов“ с време 2,04 мин.

В бягането за трето място победата грабнаха учениците на ОУ „Христо Ботев“ с време 2,09 мин., а четвърти останаха представителите на ОУ „Ангел Кънчев“.

За всички деца организаторите бяха предвидели шапка с лого на Варна – Европейски град на спорта 2019 и грамота за участие, а за финалистите купи и медали, които бяха връчени от Данчо Илиев гл. експерт в дирекция „Спорт“.

Традиционно след края на проявата беше изтеглена томбола с много предметни награди осигурени от Общината. Голямата награда велосипед спечели ученичка на ОУ „Иван Вазов“.