Церемония по награждаване на победителите в турнири „Купа 8 декември

• АКТУАЛНО СПОРТ
  • 22.11.2019 г.

С много приятни емоции и усмивки премина официалната церемония по награждаване на студентските турнири „Купа 8 декември”, които за поредна година Община Варна, Студентските съвети и Академичните звена отговарящи за спорта в университета организираха по случай 8-ми декември-празника на Българските студенти. В петък вечер /22.11.19г./ от 18.00 часа в зала Юнашки салон всички заслужили студенти получиха своите награди.

В програмата тази година бяха включени спортовете: тенис на маса, стрийтбол 3х3, плуване, мини футбол, волейбол, боулинг, лекоатлетически крос и шахмат, където над 450 студенти взеха участие във всички състезания.

Гости на събитието бяха: инж. Деян Грънчаров – помощник-ректор на Медицински Университет, Венцислав Младенов директор ОП „Спорт – Варна, Данчо Илиев – гл. експерт дирекция „Спорт” при Община Варна, Анелия Синабова – експерт към ММС, Вили Цеков и Димитър Димитров – преподаватели в катедра ФВС към ИУ, Жулиета Виденова - ръководител спорт към МУ, Динко Тенев – ръководител спорт към ВВМУ и Проф. Златко Златев – управител на Юнашки салон. Всички от официалните гости връчиха предметни награди на победителите, осигурени от Дирекция „Спорт” към Община Варна.

Класиране по видове спорт

ТЕНИС НА МАСА

41 състезатели от пет Университета взеха участие в таз годишното издание на турнира по тенис на маса, част от „Купа 8 декември“, който се състоя в многофункционална спортна зала на Икономически Университет – Варна, на 7 ноември 2019 г.

Системата на провеждане беше лично-отборно състезания.

ШАХМАТ

20 състезатели се явиха за участие в турнира по шахмат за „Купа 8 декември“, които се проведе в зала Юнашки салон. Системата на провеждане беше на база лично-отборно първенство, като се вземаха предвид резултатите на четирите най-добри резултата на всеки състезател.

ПЛУВАНЕ

На плувен комплекс "Приморски" в закрит плувен басейн "Д-р Любен Лазаров" завърши състезанието по плуване, част от „Купа 8 декември“. В състезанието взеха участие над 70 студенти от четири Варненски Университета. Основната конкуренция в този спорт беше между Икономическия, Медицинския и ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“.

2 Тихомир Тодоров ВВМУ

1 Благовест Божиновски ИУ с време 0,24,61 мин.

ЩАФЕТА 5 ПО 50 М. СВ. СТИЛ 3 МЪЖЕ/2 ЖЕНИ

3. Икономически Университет – Божиновски, Цветанова, Желязков, Георгиева, Пенев – с време 2,25,16 мин.

2. Медицински Университет –Денев, Стоянова, Бекетов, Ватер, Каменов– с време 2,24,95 80 мин.

1.ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ –Петров, Петрова, Матеев, Димитрова, Тодорова-2,20,04

КРАЙНО КОМПЛЕКСНО КЛАСИРАНЕ В СПОРТА ПЛУВАНЕ НА „КУПА 8 ДЕКЕМВРИ“:

3 МЕДИЦИНСКИ УНИВЕРСИТЕТ 485,5 т.

2 ВИСШЕ ВОЕННОМОРСКО УЧИЛИЩЕ 490 т.

1. ИКОНОМИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ 500,5 т.

БОУЛИНГ

В турнира по боулинг всеки университет имаше право да се включи с един отбор от по 5 състезателя. След изиграване на всички игри се получи следното класиране:

3. Трето място за ВВМУ „Н. Й. Вапцаров"

2. На второ място са студентите Икономически Университет с резултат от 1036 точки и играчи: Василий, Любомир, Александър, Милен, Димо.

1. В боулинг турнира доминация имаха студентите на Медицински Университет – Варна, които спечелиха убедително с резултат от 1128 точки за две игри. Състав на шампионския отбор: Кристиян, Стоян, Светослав, Владимир, Петър.

ЛЕКОАТЛЕТИЧЕСКИЯ КРОС „Купа 8 декември“

В съботния ден на 09.11.19 г над 40 студенти се включиха в лекоатлетическия крос, част от „Купа 8 декември“, който се проведе в Морската градина на град Варна.

При мъжете, които избягаха дистанцията от 2000 м., на трето място се оказа представителя на Технически университет Варна Илия Чакъров, който избяга разстоянието за 7,12 мин.

2. Второто място и сребърен медал с 7,03 мин. е за студента на ВВМУ Рафаел Кънев.

1. Шампион в кроса е Павел Костадинов от ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ с време 6,47 мин.

В бягането при нежния пол, на дистанция от 1000 метра, състезателките на Медицински Университет имаха доминация, като класирането се подреди по следния начин:

3. Третото място за Пламена Гатева от МУ с време 3,41 мин.

2. Лилия Костадинова ВВМУ 3,41 мин.

1. Божидара Гатева МУ с време 3,39 мин.

На база индивидуалните резултати, комплексното класиране между университетите, придоби следния вид:

3. Икономически университет Варна

2. Медицински университет Варна

1. ВВМУ "Никола Й. Вапцаров" 220 точки

ФУТБОЛ

9 отбора взеха участие, в таз годишното издание на турнира по мини футбол, част от „Купа 8 декември“, който се изигра на базата на ОСРК „Младост“. Очаквано фаворитите от миналата година МУ и ИУ стигнаха до финалните мачове

След изиграване на полуфиналите и финала се получи следното класиране:

3. На трето място се класира отбора Технически университет.

2. Медицински университет – втори отбор

1. Шампион по футбол в „Купа 8 декември” 2019 е първият отбор на Икономически университет, който спечели финала с резултат 2:0.

СТРИЙТБОЛ 3х3

В сряда /20.11.2019 г./ приключи турнира по Стрийтбол 3x3, част от програмата на „Купа 8 декември“. Битката се проведе в залата на "Икономически университет". Участие взеха 9 отбора при мъжете и 5 при жените, като всеки университет имаше право да участва с по два отбора. Ето и финалното класиране и победителите при МЪЖЕТЕ:

3. Бронза отива при МУ „Д-р Параскев Стоянов“

2. Среброто е за отбора на ВСУ „Ч. Храбър“

1. Победители във турнира по Стрийтбол 3x3 е първият отбор на Икономически университет – Варна

В ЖЕНСКИЯ турнир участие взеха представителки на четири университета, а класирането се подреди по следния начин:

3. Технически Университет

2. Медицински Университет

1. Икономически Университет

ВОЛЕЙБОЛ

турнирът по волейбол, част от „Купа 8 декември“ се проведе в спортната база на Медицински университет - Варна. Четири университетски отбора взеха участие при мъжете и три при жените. След изиграването на всички срещи класирането се оформи по следния начин:

МЪЖЕ

3. Технически Университет - Варна

2. ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“

1. С три победи от три мача шампион в „Купа 8 декември“ е отбора на Медицински Университет „Професор Д-р Параскев Стоянов“