58 издание на турнира по ориентиране за Купа „Варненско лято“

• АКТУАЛНО СПОРТ
  • 23.06.2020 г.

Близо 300 състезатели от 25 клуба от страната и индивидуални състезатели участваха на двудневните състезания по ориентиране за 58-ма Купа „Варненско лято“, организирани от спортен клуб по ориентиране „Бегун“ Варна със съдействието на Община Варна.

Участници от 2г. до 70 + години се съревноваваха по състезателните маршрути на 20 и 21 юни на територията на ПП „Златни пясъци“ около Аладжа манастир.

Клубът – домакин събра най-много точки от класирането на своите състезатели, но преотстъпи отборната купа на отборът на „Браун тим“ Велико Търново, който стана комплексен победител. Второто и третото място в отборното класиране заеха отборите на „Вариант 5“ Търговище и „Академик“ Варна. При най- силната група Мъже и Жени Елит победители станаха Николай Димитров и младата швейцарска състезателка с много международни успехи Alina Nigli. Медалите на призьорите бяха връчени от председателят на Българска федерация ориентиране Костадин Новаков, който зае 7-мото място в своята възрастова група М40.