Първи национален тенис турнир за аматьори на възраст 50 +

• АКТУАЛНО СПОРТ
  • 13.10.2020 г.

Първият национален тенис турнир за аматьори на възраст 50 + за купата на курорта Св. св. Константин и Елена се проведе на 10 и 11 октомври 2020г. в курортния комплекс.

Завърши Първи национален тенис турнир за аматьори за участници на възраст 50 + за купата на курорта Св. св. Константин и Елена.

В почивните дни най-старият български морски курорт събра привърженици на любимия спорт от цялата страна в пилотното състезание, което се проведе във формат двойки мъже и смесени двойки. При мъжете участваха 11 двойки, при смесените се включиха 10 двойки от Варна, Несебър, Бургас, Шумен и Добрич.
При двойки-мъже победители в турнира станаха Виктор Нейчев /Варна/ и Габриел Еновкян /Варна/. Като финалисти се класира отново варненска двойка - Атанас Атанасов и Владимир Влайков.
При смесените двойки след емоционален мач призовото място спечелиха Добромир Бобев /Варна/ и Илияна Петрова /Варна/. Техни подгласници станаха Ивелина Петрова /Варна/ и Светослав Станев /Добрич/.
Победителите и финалистите получиха като награди СПА уикенди в Хотел Приморски, винени терапии за тяло в Аквахаус Термал & Бийч, ваучери за свободен достъп до термална зона на комплекса, която е подходяща за балнеология, рехабилитация и профилактика.
Турнирът се организира по инициативата „Уелнес фонд“ на курорта Св. св. Константин и Елена като част от събитийния му календар, със съдействието на Община Варна и тенис клуб „Супер спорт“.