Приключи регата Трети Март

• АКТУАЛНО СПОРТ
  • 08.03.2021 г.

Приключи регата Трети Март, която е официален старт на ветроходния сезон в България и се явява също държавно първенство за лодките в клас Ял-6.

Купата от 65-тото, юбилейно издание на най-старта регата в България замина за София. Неин носител стана Васил Беязов от ЦСЯК, София. Второ и трето място заеха съответно ЯВОР КОЛЕВ „Ултрамарин“ СКВ – 1 и Иван Георгиев от. ЦСЯК, София. Тази година победителите в регатата съвпадат с първенците в държавното първенство и така екипажът със шкипер Васил Беязов в състав Васил Ралчев, Йордан Атанасов, Михаил Митев и Евтим Филипов стана и държавен шампион в клас Ял-6. В надпреварата тази година участие взеха 19 екипажа от 13 клуба. Организатори на проявата са МК „Приятели на морето“ със съдействието на СК „Черно море – Бриз“