Майка и дъщеря в тройката на състезание по ориентиране

• АКТУАЛНО СПОРТ
  • 08.11.2021 г.

Ренета Ненкова /„Вариант 5” Търговище/ и Калин Карачоров /„Бегун” Варна/ са победители в елитната група на 53-то издание на състезанието по ориентиране за Купа „Академик“. Втора при дамите се нареди Наталия Атанасова „Бегун“, а с бронза се окичи майката на победителката Десислава Димова. При мъжете на стълбичката се качиха още Стефан Йорданов /“Компас крос“ Русе/ и Николай Недков /“Академик“ Варна/.

Надпреварата, организирана от СКО „Академик“, с подкрепата на Община Варна, се проведе в КК Камчия и събра над 200 състезатели. Най-малките бягаха във възрастовата група до 10г., а най-опитните ветерани в групата плюс 65г.

В комплексното класиране, в което по традиция организаторите не участват, на първо място е тимът на „Бегун, пред „Компас крос“ и „Мадарски конник“ /Шумен/. Специален приз бе връчен на победителя в група Мъже 55 Пламен Ганев /'Мадарски конник'/ в памет на Пламен Кирилов, който направи много карти за ориентиране, включително тази в КК Камчия.