На 14.08.2022г. в Юнашкия салон се проведе Осмият международен шахматен фестивал „15 август - денят на Варна” за купата на община Варна

• АКТУАЛНО СПОРТ
  • 17.08.2022 г.

Традиционният, 8-ми поред, шахматен фестивал се превърна в истински шахматен празник за състезатели и любители на шахматната игра от цялата страна.

Организатор на турнира е Дирекция „Спорт” на Община Варна, а съорганизатор на проявата беше Шахматен клуб Варна.

Ръководител на турнира беше Красен Николов, председател ШК ”Варна”, главен съдия Димитър Янев, ФИДЕ-арбитър.

Проведоха се 4 индивидуални турнира в 7 кръга по Швейцарската система. Турнир ”А” - с участието на 46 състезатели, от които 2 международни майстори, 3 национални майстори, 10 кандидат майстори и 31 любители. Победител стана Павел Янев от гр. Варна.

Турнир ”В” - с участието на 10 деца до 12г. първо място за Деница Стаматова от Варна.

Турнир „С” - с участието на 9 деца до 10г., първо място за Борислав Желязков от гр. Варна.

Турнир „D” - с участието на 12 деца до 8г. първо място за Стоян Илиев от гр. Варна.

Турнирите се изиграха по правилата за Ускорен шах, с контролно време за игра 15мин. + 5 сек. Победителите и техните подгласници бяха наградени със специални купи и медали до З-то място и шахматни комплекти, а до 6-то място и с възпоменателни грамоти.

Предметните наградите бяха осигурени от дирекция „Спорт“, Община Варна.