• 16/11/2018 Ноември

Спортен празник за Деня на християнското семейство

Дирекция „Спорт“ съвместно с СК „Супер спорт“ и с подкрепата на Варненска и Великопреславска Митрополия организират Спортен празник „Ден на християнското семейство“   /   виж още

• 14/11/2018 Ноември

10 училища се включиха в състезанието по лека атлетика за 3-4 клас Победители ОУ „Васил Априлов“ и ОУ „Христо Ботев“

10 училища се включиха в състезанието по лека атлетика за 3-4 клас, част Ученическа Купа Варна ЕСЕН 2018, организирани от Община Варна дирекция „Спорт“. Надпреварата се проведе в залата на СК „Локомотив“ от 10.00 часа при голям интерес от страна на децата, родители и гости. Над 150 деца на възраст 9-10 години премериха сили в дисциплините: 50 м. гладко бягане, 200 м. гладко бягане, дълъг скок от място, хвърляне на малка плътна топка за момичета, хвърляне на плътна топка 2 кг. за момчета и щафета. Най-емоционални за учениците бяха щафетните бягания. /   виж още

• 13/11/2018 Ноември

Община Варна ще осъществи много спортни проекти през 2019

По повод титлата на Варна  за Европейски град на спорта през 2019-та година Общината има намерение да осъществи няколко проекта, свързани със спортната инфраструктура в града. /   виж още

Резултати ученически спорт Първа ЕГ и ОУ „Г. С. Раковски“ шампиони по волейбол, СУ Н. Геров по футбол

Заявки за участие във волейболният турнир при големите девойки 8-10 клас подадоха 11 училищни отбора. Във много оспорван финален мач Първа ЕГ победиха IV ЕГ „Ф. Ж. Кюри“ с резултат 2:1. и станаха победители за състезанията за 8-10 клас девойки в Общински ученически игри 2018/2019 г. На трето място с бронзовите медали останаха СУЕО „А. С. Пушкин“. /   виж още

• 12/11/2018 Ноември

Резултати Купа 8 декември 2018 - Тенис нa маса и Лекоатлетически крос

Турнирът по тенис на маса се проведе по схемата лично -отборно и се състоя в Многофункционална спортна зала на Икономически Университет Варна на 9 ноември 2018г. В състезанието част от „Купа 8 декември“ участие взеха около 30 състезатели. ПРОТОКОЛ ТЕНИС НА МАСА /   виж още

• 09/11/2018 Ноември

Икономическия Университет – Варна, спечелиха турнир по боулинг

В турнира по боулинг всеки университет имаше право да се включи с един отбор от по 5 състезателя. След изиграване на всички игри се получи следното класиране:  ПРОТОКОЛ /   виж още

180 деца от четвърти клас взеха участие в спортен празник „Бързи и сръчни“ Победител СУ „Найден Геров“

Петнадесет училища от град Варна или над 180 деца на възраст 9-10 години взеха участие в спортен празник „Бързи и сръчни”, който беше предназначен за ученици от ІV клас. Състезанието се проведе на 8 ноември /четвъртък/ от 15.00 до 17.00 ч. в многофункционална спортна зала на Първа езикова гимназия и имаше за цел да популяризира активния и здравословен начин на живот сред малките учениците. Г-н Кристиан Димитров директор на дирекция „Спорт“ при Община Варна приветства учениците и откри състезанието. /   виж още

Резултати ученически спорт

Първа ЕГ шампиони по футбол 8-10 клас Гимназистите на Първа ЕГ са категорични победители във футболния турнир за 8-10 клас в Общински ученически игри 2018/2019 г. Във финалния мач те победиха ВТГ „Г. С. Раковски“ с резултат 3:0 и без допуснат гол са категоричен шампион за тази възраст. С победите си отборът получава право за участие в Областните първенства   /   виж още

• 08/11/2018 Ноември

ДАРЕНИЕ НА ДИРЕКЦИЯ „СПОРТ“

Дирекция „Спорт“ към община Варна съвместно с фондация „Бъдеще за тенис на маса“ дариха на Православния център за духовно обгрижване на наркозависими тенис маса с комплект хилки и топчета за игра. Дарението е по повод големия християнски празник на 21 ноември – Ден на християнското семейство. Целта на това дарение е да се стимулират пребиваващите в приюта за активни занимания със спорт, което подпомага тяхното лечение. Спортът е една от най-важните предпоставки за физическо и психическо здраве на обществото. /   виж още

• 06/11/2018 Ноември

Иван Портних на финал в надпреварата за най-добър кмет

Варненският кмет е сред финалистите в категорията “Спорт и младежки политики”.     /   виж още