III ОУ ”Ангел Кънчев”, III ПМГ ”Академик Методий Попов” и МГ ”Д-р Петър Берон” са шампиони по баскетбол

• АКТУАЛНО СПОРТ
  • 19.12.2022 г.

През уикенда завършиха ученическите състезания по баскетбол, част от Общински ученически игри 2022/2023 г.

В събота /17.12.22 г/ в залата на СУ „Елин Пелин“ се изиграха финалните срещи за малките момичета 5-7 клас, като участие в предварителните групи взеха седем отбора.

Първите два от всяка група продължиха за финалните мачове, където класирането е следното:

5-7 клас момичета:

1. III ОУ” Ангел Кънчев”

2. ОУ „Цар Симеон I”

3. ОУ „Св. Патриарх Евтимий”

4. II ОУ „Никола Й. Вапцаров”

В неделния ден залата на Икономически Университет – Варна, беше домакин на финалните срещи по баскетбол за юношите на възраст 8-10 и 11-12 клас.

След много оспорвани и драматични срещи и при двете възрасти класирането се подреди по следния начин:

4. СУЕО ”А. С. Пушкин”

Отборите победители във всички спортове ще представляват град Варна в Областните ученически първенства.

Награди за призьорите бяха осигурени от дирекция „Спорт“ при община Варна, които бяха връчени от Кристиан Димитров – директор на дирекция „Спорт“ и главния ръководител на състезанието Веселин Георгиев.