Отборите на Първа ЕГ и МГ „Д-р П. Берон“ лидери в ученическия волейбол

• АКТУАЛНО СПОРТ
  • 19.12.2022 г.

В турнира по волейбол за девойки 11-12 клас участие взеха 8 отбора, като за полуфиналите се класираха Първа ЕГ, МГ “Д-р Петър Берон“, ВТГ „Г. С. Раковски“, ІІІ ПМГ “Акад. М. Попов“. До финала достигнаха училищните отбори на Първа и МГ, където с категоричен резултат 2:0 шампионки са представителките на Първа езикова гимназия.

Сребърните медали останаха за математичките.

В малкият финал състезателките на ВТГ „Г. С. Раковски“ победиха и спечелиха почетното трето място.

При юношите 12 тима премериха сили в многофункционалната зала на Първа ЕГ. Три отбора формираха финална тройка и играха по между си: МГ “Д-р Петър Берон“, ВТГ „Г. С. Раковски“, V ГПЧЕ “Йоан Екзарх“.

При юношите категоричен победител и шампиони са момчетата на математическата гимназия, които извоюваха две победи.

Сребърните отличия спечелиха учениците на V ГПЧЕ “Йоан Екзарх“.

Трети останаха представителите на ВТГ „Г. С. Раковски“

Всички призьори получиха специални предметни награди /купи, медали, топки, грамоти / осигурени от дирекция „Спорт“ при община Варна и връчени на кратка церемоня след края на мачовете от Кристиан Димитров – директор дирекция „Спорт“ и Данчо Илиев – гл. експерт.