Представителите на варненската МГ „Д-р Петър Берон“ се окичиха със сребърните медали във финалния турнир по футбол 7 за VIII-X клас от тазгодишното издание на Ученическите игри , което се организира от Българска асоциация спорт за учащи със съдействието на ММС и МОН.
В турнира се включиха победителите в регионалните надпревари; Варна, София, Асеновград, Горна Оряховица, Дупница и домакините от Бургас.
След изключително драматични и оспорвани сблъсъци - единствено липсата на спортен късмет във финала срещу представителя на София, раздели варненския тим от златните медали, но характерът, мъжеството и раздаването на терена бяха на шампионско ниво
Виж още...